poniedziałek, 23 listopada 2015

Świdrujemy z Oricą

20/11/2015

eraz pozostał już tylko ulubiony kierat odbudowy i wznoszenie się ku górze. Otwory w murze do montażu ściągów wzmacniających praktycznie gotowe. Ostatnie cztery z dwudziestu kilku otworów czekały na wypionowanie ściany północnej. Teraz wypionowane ściany i wszystkie pozostałe na nowo zespoimy i zakotwimy w wieńcu żelbetowym wewnątrz Wieży ( w przestrzeni między-stropowej).
Ten temat ogarnia firma z Głogowa.


Sprzęt i doświadczenie zrobiły swoje. Świdrowanie na grubość kilkudziesięciu centymetrów w pięćset letnich murach zbudowanych z eratyków i cegły przebiegło bardzo sprawnie.


Ładunki klejowe do mocowania kotew w murze dostarczyła nam firma Orica Minova Ksante z Polkowic.
Piszę wymieniając nazwę firmy czyniąc jednocześnie duży ukłon w stronę Dyrektora ds. produkcji i Prokurenta firmy, Pana Łukasza Latosa, albowiem zechciał bezinteresownie i nieodpłatnie przekazać ładunki klejowe do wzmocnienia murów Staruszki w ramach idei ratowania zabytków. Za ten bardzo hojny gest raz jeszcze serdecznie, Panie Łukaszu bardzo dziękuje!
Chciałbym podziękować również Kierownikowi produkcji, Panu Przemysławowi Zaucha z Orica za czas, który zechciał poświęcić, żeby wprowadzić mnie w arkana techniczne montażu tych, bardzo cennych dla mnie ładunków.


Temat ściągów powinniśmy mieć za sobą do końca listopada.
To chyba będzie jeden z ostatnich podrygów w tym roku, oczywiście poza aktualizacją tematu odbudowy narożnika, który nabiera coraz większych rumieńców.

14 komentarzy:

 1. Przyjemne, że Twój wysiłek został doceniony i fajny gest ze strony firmy Orica.
  PS strasznie mała czcionka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są jeszcze dobrzy ludzie na świecie.
   ...z czcionką miałem jakieś dziwne problemy, z automatu wskakiwała na najmniejszy rozmiar. Już jest dobrze.

   Usuń
 2. Az trudno mi uwierzyc, ze sa TAKIE frimy. Nam trudno znalezc solidnych budowlancow (a nie chcemy wcale na nich oszczedzac)
  Powodzenia w kolejnych etapach
  A
  PS
  przylaczam sie do narzekania na czcionke ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie mam lekko z tym tzw fachowym wykonawstwem, ...różnie bywa. Chociaż muszę przyznać, że ewidentnie Wieża jest pod osłoną opatrzności, bo kilkakrotnie już mogło zdarzyć się wiele złego a się nie wydarzyło. Oby tak dalej. Powodzenia w poszukiwaniach!

   Usuń
 3. To ja się przyłączam do podziękowań dla firmy Orcia, dla Pana Łukasza i Pana Przemysława :) Super, że są jeszcze takie firmy i tacy ludzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...aż serce roście!
   Wygląda na to, że Staruszka Wieża zaczyna zdobywać ludzi swoim urokiem osobistym, heh

   Usuń
 4. Myślę że staruszkę odmłodzisz o kilkadziesiąt lat, kiedy ją tak przewiążesz w talii ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Poszukujesz jakiś materiałów z rozbiórki? Jest prawdopodobne że byłbym w stanie podesłać za darmo cegłę dużo większą niż te z XXw(nie pamiętam wymiaru), widziałem że będzie trzeba troszkę takiego materiału na stropy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne:) jeśli to jest rozmiar mniej więcej taki: 28 x 13,5 x 8, to z ogromną wdzięcznością przyjmę sklepienia piwnicy i pierwszego piętra będą ceglane, no i jeszcze spory kawałek narożnika muru i gzyms nad całą wieżą do zrobienia.
   podeślij swój numer smsem na 605-764-661 jeśli sprawa będzie aktualna. pzdr

   Usuń
 6. Mam nadzieję że efekt końcowy będzie oszałamiający. Życzę powodzenia w pracy i czekam na kolejne wpisy. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja mam takie marzenie, żeby ten efekt końcowy w ogóle kiedyś nastąpił:)
   Wtedy Staruszka Wieża olśni swoją zjawiskową urodą i efekt będzie oszałamiający;)

   Usuń