środa, 25 marca 2015

Ostatni gołąb pocztowy


25/03/2015

Minister kultury po raz drugi nie przyznał dotacji Staruszce Wieży. I do odwołania również się nie przychylił. 
Ciekawy komentarz w sprawie pojawił się tutaj.

Mój kolejny, drugi wniosek rozstrzyga do końca marca Marszałek Województwa, na co czekam wciąż niezłomnie - z nadzieją Ikara;)
A tymczasem, coby mieć czyste sumienie i poczucie, że zrobiłem już wszystko w sprawie, dzisiaj wysłałem ostatniego gołębia pocztowego z wnioskiem o dotację. Tym razem do Starosty polkowickiego. Ten ma zostać rozpatrzony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. 

Będę zatem jeszcze przynajmniej dwa razy wracał do tego tematu w najbliższym czasie. Liczę, że z lepszymi niż dotąd wieściami.


 

9 komentarzy:

 1. A na samej wieży coś się technicznie akurat dzieje, czy jednak sezon zimowy jeszcze trwa? :) Pozdrawiam; Zafascynowana staruszkami czytelniczka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zimą na wieży nie dzieje się nic. Pierwszego roku były takie próby, ale stwierdziłem, że szkoda zdrowia. I zacząłem bawić się w tzw. papierowe śpiwory czyli innymi słowy - pisanie wniosków o wsparcie przy odbudowie. Sezon zimowy kończy się w chwili kiedy temperatura nocą nie spada poniżej 5 stopni:) Ja jednak już teraz przebieram nogami z niecierpliwością, żeby odtrąbić rozpoczęcie kolejnego sezonu odbudowy. Pozdrowienia

   Usuń
 2. Przykro słyszeć że MKiDN nie docenił starań o ratowanie zmarszczonego rodzyka... szkoda to wielka!
  Mam nadzieję że lokalnie pójdzie lepiej - trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz, kiedy odpisuję, wiem już, że Marszałek rzucił groszem, a więc łatwiej nieco się ustosunkować, tak więc ...oczywiście, że pójdzie lepiej, jestem tego pewien;))
   pzdr, P.

   Usuń
 3. nasz wniosek, już trzeci z rzędu, do "ministra" też nie przeszedł; następny złożymy jako kościół, to powinno pomóc ;-) ..jak i Ty, liczymy na przychylność "marszałka".
  do obejrzenia w wolnej chwili: https://www.youtube.com/watch?v=bUB6ofsszEM
  pozdrawiam [g]

  OdpowiedzUsuń
 4. A możę jakś akcja wspomagająca? W internecie, słyszałam o różnych akcjach -ludzie zbierali pieniądze na wyprawy i internauci im pomogli. Chyba to się nazywa polak potrafi ale nie dam głowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak...Polak Potrafi. Mozna ewentualnie sprobowac crawfundingu ale pomysl byc dobry musi. Czy sama wieza wystarczy i ambicje?

   Usuń
 5. Wpanialy projekt, podziw ogarnia wielki! Piekny cel i zycie lepsze.
  Trzymamy kciuki za rychly biegu koniec ze wspanialym zakonczeniem.

  Z tego co sie orientuje to zawsze latwiej otrzymac ( cztaj wyrwac pieniadze z budzetu) jak projekt bedzie kilkufalowy. Nie tylko sama wartosc dodana budynku i jego atrakcyjnosc ale takze ewentualne zyski gminy, ewentualne dobre miejsca pracy dla ludzi u lokalnego steru...i wiele samozaparcia.

  Serdecznie pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym napisać artykuł o pańskiej działalności. Emilia Walczak Głos Głogowa 695 470 479

  OdpowiedzUsuń